1          

  • 1
  • 2
  • 3

RETISES CT

 

Retises CT baner 600 x 300 2Zabieg oparty o wysokie stężenie czystego retinolu + propionianu retinylu (bardziej stabilna postać estrowa) i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Retises CT działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

Zabieg przeznaczony jest dla skór matowych, z problemem hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów. Retinol reguluje hyperaktywność pobudzonych melanocytów, dzięki temu zmniejsza i rozjaśnia plamy. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji. Dochodzi do stymulacji proliferacji keratynocytów oraz fibroblastów, co zwiększa grubość skóry. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona. Zabieg ten może obejmować zarówno skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Retinol - witamina A (4%)

Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.

Glukozyd askorbylu (10%) - Stabilna i długodziałająca postać witaminy C, zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.

Niacynamid - witamina B3 (5%)

Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

 

Właściwości peelingu:

rozjaśnienie przebarwień pozapalnych i hormonalnych, zwężenie porów skóry, rozświetlenie, zwiększona synteza kwasu hialuronowego, zwiększona synteza kolagenu, zagęszczenie skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, lekkie uniesienie powiek, usunięcie zrogowaciałej warstwy komórek, przywrócenie prawidłowego stężenia witaminy A w skórze, obniżonego po przez negatywny wpływ promieniowania UVA.

 

Wskazania do peelingu:

skóra z widocznymi oznakami starzenia, fotostarzenie, hiperpigmentacja, melasma, szara i matowa skóra pozbawiona blasku, wiotkość skóry.

 

Przeciwwskazania do peelingu:

alergie skórne, opryszczka, na tydzień przed peelingiem nie należy stosować preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem.

 

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu w gabinecie kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć wodą w domu po 10-12 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Jeżeli zabieg wykonany był wieczorem, twarz należy zmyć dopiero rano.

Przez około 24 godziny skóra jest napięta i lekko podrażniona, zaleca się stosowanie preparatu natłuszczającego, kojącego skórę. Po około dwóch dniach skóra zaczyna się łuszczyć i stan ten trwa od 3 do 4 dni.