1          

  • 1
  • 2
  • 3

1 enerpeel el zestaw medyczny do wykonywania zabiegu zluszczania naskorka okolic oczu i ustEnerpeel EL  peeling przeznaczony na okolicę oczu i ust.

Obszary wokół oczu stanowią swoisty barometr starzenia się skóry, stąd pacjenci często poszukują specjalnych sposobów ich odmładzania. Okolica ta jest szczególnie trudna do leczenia ze względu na swą delikatną naturę i funkcję.

Zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki” powstają w wyniku kumulacji fotostarzenia oraz skurczu mięśni obwodowych oka.

Enerpeel EL  jest peelingiem zawierającym mieszankę kwasu trójchlorooctowego (TCA) -3,75 % i kwasu mlekowego 15%. Kombinacja tych kwasów pozwala ma uzyskania zamierzonych rezultatów przy użyciu mniejszych stężeń, dzięki czemu po zabiegu nie występuje podrażnienie skóry. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w okolicypowiek.

Ponadto kwas mlekowy redukuje biosyntezę melaniny (barwnika skóry) co powoduje jej rozjaśnienie oraz eliminuje ryzyko pozapalnych przebarwień, które mogą pojawić się po peelingu chemicznym.

Wskazania:

Okolica wokół oczu(w tym powieki) i ust z objawami fotostarzenia – utrata elastyczności skóry, zmarszczki, przebarwienia, zacienienie pod powiekami.

W celu uzyskania optymalnych rezultatów zalec się wykonanie 4 zabiegów w odstępach 1-2 tygodnie.