1          

ppartnerzy

 

 

mezo 570x208Mezoterapia  to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Dłonie starzeją się najszybciej - biorąc pod uwagę skórę całego ciała. Są nieustannie narażone nadziałanie promieni słonecznych, mrozu. Ponadto, zła pielęgnacja skóry oraz jej brak może być przyczyną pękania skóry na dłoniach. Zatem dbanie o dłonie jest niezmiernie ważne, zwłaszcza w przypadku kobiet o delikatnej skórze.

 

Najczęstsze przeciwwskazania:

  • alergia,
  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • zażywanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwnowotworowych,
  • silne unaczynienie skóry.

 

Mezoterapia bezigłowa i igłowa:

Mezoterapia bezigłowa polega na wtłaczaniu leczniczych substancji w głąb skóry właściwej za pomocą fal radiowych. Zabiegi mezoterapii bezigłowej można łączyć z mikrodermabrazją lub z zabiegami mezoterapii klasycznej (igłowej). Aby zabieg kosmetyczny przyniósł rezultaty, należy powtarzać go około 3 do 4 razy.

Bezigłowa mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego zapewnia skuteczne efekty. Podczas zabiegu można łączyć kwas hialuronowy ze stężoną witaminą Club retinolem oraz innymi substancjami działającymi liftingująco. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej łączy w sobie metody regeneracji suchej skóry na dłoniach.

 


Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny inwazyjny, z użyciem igły, co za tym idzie bardziej nieprzyjemnym w odczuciach i kosztowniejszym niż mezoterapia bezigłowa. Polega na wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego. W skład takiej dawki wchodzą również: witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe, etc.
Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę substancji leczniczych. Preparat wstrzykuje się szybkim, precyzyjnym nakłuciem. Dłonie są uprzednio znieczulone specjalną maścią. Warto wiedzieć, że przez trzy tygodnie przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew. Po zabiegu mezoterapii dłoni mogą pojawić się siniaki różnej wielkości oraz wybroczyny. W pierwszych miesiącach kuracji zalecany jest jeden zabieg na pękającą skórę dłoni przynajmniej raz w tygodniu, a później raz na miesiąc dla potrzymania efektu.

 

Korzyści z mezoterapii

Zabieg kosmetyczny cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet. Mezoterapia dłoni ma działanie liftingująco-odmładzające, wpływa na odmłodzenie skóry dłoni, napięcie zwiotczałej skóry oraz odżywienie i nawilżanie. Zabieg kosmetyczny można stosować nie tylko na dłonie, ale także na twarz i inne części ciała. Mają one różne działanie i skuteczność. Mezoterapię wykorzystuje się również jako zabieg wyszczuplający, który wspomaga rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Niezłe efekty uzyskuje się też stosując mezoterapię jako jedną z metod pobudzających wzrost włosów.